Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon


Lazer Epilasyon Nedir ?

İstenmeyen tüyleri ortadan kaldıran lazer epilasyon işlemi milisaniyelik atışlarla gerçekleştirilen bir işlemdir. Düz bir demet halinde yayılan lazer ışınının kıl köklerine yoğunlaştırılması sonucunda kalıcı sonuçlar ortaya koyan lazer epilasyon işlemi kendisini kanıtlamış bir uygulamadır. Kıl kökünde oluşan ısı sonucunda tahrip olan kıl kökü zayıflayarak, zaman içerisinde dökülmeye bırakılır. Lazer epilasyon süreci tamamlandığında ise uygulamanın yapıldığı bölgede istenmeyen tüyler ortadan kaldırılmış olur. Lazer epilasyon doğru ellerde harika sonuçlar veren bir işlemdir.

Lazer epilasyon yan etkileri

Lazer epilasyon işleminin hastanın cilt ve kıl tipine uygun olarak ayarlanması durumunda kalıcı bir rahatsızlığın olmayacağı belirtilmektedir. Lazer epilasyon yan etkileri geçicidir. Lazer epilasyon uygulamasından hemen sonra kızarıklık, kabarma, yanma gibi belirtiler ortaya çıkabilir, fakat bu geçici bir durumdur.

Lazer epilasyon faydaları nelerdir?

Lazer epilasyon hızlı, güvenli ve uzun süreli sonuç sağlayabilen bir uygulama olduğundan oldukça faydalı görülen bir işlemdir. Lazer epilasyon faydaları özetle şunlardır: günlük yaşamda uygulanan tıraş, ağda ve tüy dökücü krem gibi uygulamalar yüzeysel anlamda fayda sağlasa da kıl kökü yerinde durduğundan 4 haftaya kadar tekrar çıkar. Lazer epilasyon işlemi sonrasında böyle bir durum söz konusu değildir. Lazer epilasyon işlemi ile kıl kökü tahrip edilerek ortadan kaldırılır ve tekrar çıkmasının önüne geçilir.

Lazer epilasyon kimlere uygulanır?

14 yaşını geçmiş tüm erkek ve bayanlara rahatlıkla uygulanabilen lazer epilasyon uygulaması kalıcı sonuçlar sağlamaktadır. Kronik deri hastalığı, epilepsi gibi rahatsızlıkları bulunan bireylere lazer epilasyon uygulanamaz. Ayrıca, lazer epilasyon işlemi gebelik dönemlerinde uygun görülen bir uygulama değildir. Bunun haricinde lazer epilasyon dileyen herkesin faydalanabileceği bir işlemdir.


...

Göster:
Sırala:

Tüm Bacak Lazer Epilasyon

Tüm Bacak Lazer Epilasyon ..

Yarım Bacak Lazer Epilasyon

Yarım Bacak Lazer Epilasyon ..

Genital Bölge Lazer Epilasyon

Genital Bölge Lazer Epilasyon ..

Koltuk Altı Lazer Epilasyon

Koltuk Altı Lazer Epilasyon ..

Çene & Bıyık Lazer Epilasyon

Çene & Bıyık Lazer Epilasyon ..