Kırışıklık Bakımı (Dermapen + Serum)

Kırışıklık Bakımı (Dermapen + Serum)

Cildi Derinden Etkileyen Tedavi: Dermapen


Kozmetik dermatoloji kollajen üretimini arttırarak cildin daha genç görünmesini sağlamak amacıyla kremlerden lazerlere çok geniş bir yelpazede seçenekler sunuyor.

Dermapen, geçmişi Antik Çin tıbbına dayanan ve prensesleri güzelleştirmek için kullanıldığı bilinen mikroiğne sistemini 21. yüzyıl teknolojisi ile buluşturarak, cildin kendi iyileşme mekanizmalarını harekete geçiriyor ve daha sıkı, gergin ve parlak bir cilt elde edilmesini sağlıyor.

Genişlemiş gözenekler, ince çizgi ve kırışıklıklar, ağız etrafındaki sigara çizgileri gibi yaşlanma bulgularının belirginliğini azaltmak, cildi sıkılaştırmak ve daha dinç bir görünüm elde etmek  için  tercih edilen Dermapen yöntemi 2012 yılında ABD’de yılın en iyi cilt geçleştirme sistemi seçildi. Dermapen tedavi sisteminin, cilt gençleştirme dışında akne ve su çiçeği izlerinin, çatlakların ve cerrahi sonrası izlerin belirginliğini azalttığını söyleyen Anadolu Sağlık Merkezi Dermatoloji Uzmanı Dr. Sadiye Kuş, dermapenin cildin değerli üst tabakası epidermise zarar vermeden, soymadan, tahriş etmeden  uygulanan bir yöntem olduğunu söyledi.

Geçmişi Antik Çin tarihine kadar uzanan ve Çin prenseslerine uygulanan mikroiğne sisteminin modern tıp ile birleştirilmiş hali dermapen uygulamasının özellikle yüz, el ve boyun bölgelerinde kullanıldığını belirten Dr. Kuş, yöntemin tüm deri tipleri için uygun oldugunu ve  ince olduğu için pek çok uygulamada çekinilen boyun, kol içleri gibi bölgelerde de uygulanabildiğini sözlerine ekledi.

İşlem nasıl uygulanıyor?

Uygulama öncesinde ciltteki makyaj artıkları temizleniyor ve cilt dezenfekte ediliyor. Dermapen uygulanacak bölgeye saf hyaluronik asid uygulanıyor. Dermapen cihazının cilde dik olarak hızla girip çıkan ultra ince mikro iğneleri (0,02 mm) sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılması ile cildin iyileşme mekanizmaları tetikleniyor. İşlemden sonra yatıştırıcı bir peptid maskesi uygulanıyor. Dr Kuş, yaklaşık 30-40 dakika süren DERMAPEN işlemi ile cildin sıkılığı, elastikiyeti  için vazgeçilmez olan “kollajen” ve “elastin” sentezinin sağlandığını ve kan dolaşımının arttırıldığını belirtti.

4 hafta ara ile minimum 4 seans olarak önerilen bu yöntem hekim tarafından uygun görülen sürelerde tekrarlanabilir.

TÜM YIL BOYU UYGULANABİLECEK TEDAVİ

•Cildin üst tabakası hasar görmediği için yaz aylarında da rahatlıkla uygulanabiliyor.

•Yanık, leke ya da iz oluşma riski yok.

•Tüm deri tipleri için uygundur

•Lazer ile cilt gençleştirme uygulanamayan koyu tenli hastalarda iyi bir alternatiftir.

•Derinin en ince olduğu ve pek çok uygulamada çekinilen boyun, kol içleri gibi bölgelerde de uygulanabilir.

•Dermapen cihazının dizaynı, burun kenarı, göz çevresi, dudak çevresi gibi ulaşılması güç bölgelerin tedavi edilebilmesini sağlıyor.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: kırışıklık, bakımı, tedavisi, dermapen, serum, özlemce, güzellik, mamak, ankara